X

Wyszukiwarka portalu iFrancja

Puchar Francji – PSG po raz drugi z rzędu odpadło w 1/8 finału

Artykuł wprowadzono: 8 lutego 2023

Piłkarze Paris Saint-Germain przegrali na wyjeździe z Olympique Marsylia 1:2 i odpadli w 1/8 finału Pucharu Francji. Na tej samej rundzie zakończyli swój udział w tych rozgrywkach sezon wcześniej.

Gospodarze objęli prowadzenie w 31. minucie, kiedy rzut karny wykorzystał Alexis Sanchez. Na to trafienie doświadczonego, 34-letniego Chilijczyka odpowiedział wprawdzie Hiszpan Sergio Ramos (45+2.), ale ostatnie słowo należało do marsylczyków. Wynik ustalił wypożyczony w styczniu z Atalanty Bergamo Ukrainiec Rusłan Malinowski (57.).

Paryżanie zagrali w Marsylii w mocnym składzie, m.in. z Argentyńczykiem Lionelem Messim i Brazylijczykiem Neymarem. Z powodu kontuzji zabrakło natomiast Kyliana Mbappe.

PSG ostatnio zdobyło Puchar Francji w sezonie 2020/21. Z kolejnych rozgrywek odpadło w 1/8 finału po porażce z późniejszym triumfatorem – FC Nantes. Obrońcy trofeum we wcześniejszym środowym meczu wywalczyli awans do ćwierćfinału po zwycięstwie w rzutach karnych nad Angers. Po 90 i 120 minutach było 1:1.

W czwartek odbędzie się spotkanie Lorient z Lens, którego piłkarzami są Przemysław Frankowski, Adam Buksa i Łukasz Poręba. (PAP)