X

Wyszukiwarka portalu iFrancja

Liga francuska – PSG wraca na pozycję lidera

Artykuł wprowadzono: 2 października 2022

Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali u siebie Nice 2:1 w 9. kolejce i wrócili na pierwsze miejsce w tabeli francuskiej ekstraklasy. W piątek prowadzenie odebrał im Olympique Marsylia, który wygrał na wyjeździe z Angers 3:0.

Prowadzenie paryżanom dała bramka Argentyńczyka Lionela Messiego bezpośrednio z rzutu wolnego w 28. minucie. Na początku drugiej połowy do wyrównania doprowadził Gaetan Laborde (47.), a wynik ustalił Kylian Mbappe (83.).

Ten ostatni zrównał się z kolegą z drużyny Brazylijczykiem Neymarem na czele klasyfikacji strzelców z ośmioma trafieniami. Messi ma pięć goli i jest czwarty.

Po ośmiu zwycięstwach i remisie PSG ma 25 punktów. Olympique Marsylia zgromadził 23. Trzecie miejsce z 19 zajmuje Lorient, które w niedzielę podejmie Lille. (PAP)