Paris Saint-Germain – HSC Montpellier  2:0

Paris Saint-Germain – HSC Montpellier 2:0

Artykuł wprowadzono: 22 kwietnia 2017

W sobotnie popołudnie na Parc des Princes zespół Paris Saint-Germain podejmował 12. w tabeli Ligue 1 drużynę HSC Montpellier.
Przed rozpoczęciem meczu, minutą ciszy uczczono pamięć policjanta zastrzelonego na Polach Elizejskich w zeszły czwartek. Ponadto to policjanci kopnięciem piłki rozpoczęli spotkanie.

W pierwszej rundzie, w grudniu ubiegłego roku, PSG niespodziewanie uległo rywalom na wyjeździe aż 0:3. By marzyć o odrobieniu strat do AS Monaco teraz nie mogli już sobie pozwolić na taką wpadkę. W ostatnią środę paryżanie wygrali w zaległym meczu z FC Metz dzięki czemu zrównali się punktami z drużyną z Księstwa lecz Monaco również czeka zaległe spotkanie z Saint Etienne, a ponadto różnica bramek, która decyduje o miejscu w tabeli w przypadku równej liczby punktów, jest zdecydowanie po stronie ASM.
Pierwsza połowa spotkania toczyła się zgodnie z oczekiwaniami – pod dyktando paryżan, którzy jednak nie zdominowali rywali, i goście z południa co rusz stwarzali groźne sytuacje, po strzale Skhiriego poprzeczka uratowała Kevina Trappa przed puszczeniem gola. Wynik uległ zmianie w 29. minucie kiedy bramkę dla PSG zdobył niezawodny Edinson Cavani. Już do końca pierwszej odsłony nic godnego uwagi się nie wydarzyło i na przerwę, piłkarze PSG schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.
Druga część meczu rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy. Trzy minuty po wznowieniu gry Angel Di Maria przejął piłkę na połowie rywali i zdecydował się na strzał zza pola karnego, bramkarz gości nie miał wiele do powiedzenia i na tablicy wyników widniał już wynik 2:0. Dwubramkowe prowadzenie zdjęło presję z zawodników PSG, ich gra była ciekawa dla oka i cieszyli kibiców nieszablonowymi technicznymi zagraniami. Tak grający zespół PSG chcielibyśmy oglądać zawsze. Jedyne do czego można się było przyczepić, to skuteczność, gdyż do ostatniego gwizdka sędziego wynik nie uległ już zmianie i po przeciętnej grze w pierwszej połowie i bardzo dobrej w drugiej, Paris Saint-Germain wygrało z Montpellier 2:0.
Jutro o 21h AS Monaco gra wyjazdowe spotkanie z Olympique Lyon i wszyscy kibice PSG będą trzymać kciuki za piłkarzy Lyonu. Za tydzień Paryż rozegra spotkanie na szczycie z sąsiadem w tabeli – OGC Nice, będzie ciężko o punkty, lecz nie ma wyjścia – liczy się tylko wygrana. Monaco natomiast nie powinno mieć problemów z pokonaniem Toulouse.