X

Wyszukiwarka portalu iFrancja

„Les Bleus” na remis z USA

Artykuł wprowadzono: 11 czerwca 2018

W ostatnim – przed zbliżającymi się wielkimi krokami mistrzostwami świata – meczu reprezentacja Francji zremisowała w Lyonie z ekipą USA 1:1.

Wszyscy wyczekiwali gromkiego pogromu przybyszów z za oceanu, jednak tego dnia w Lyonie reprezentantom „Tricolore” tylko raz udało się pokonać strzegącego bramki Amerykanów Steffena.

Mecz wyglądał jak pojedynek Dawida z Goliatem i to dosłownie, bo drużyna USA mocno postawiła się Francuzom, rozbijając ich ataki. Amerykanie sporo zawdzięczają też szczęściu ponieważ podopieczni Didiera Deschampsa nie grzeszyli skutecznością i mimo że ciągle atakowali, nic z tych prób nie wynikało. Na nieszczęście graczy spod herbu koguta tuż przed przerwą spotkania gości na prowadzenie wyprowadził Green.

Druga odsłona nie przyniosła zmiany w obrazie gry. To Francuzi nacierali na broniących się piłkarzy z Ameryki, a do remisu udało im się doprowadzić w 78. minucie, kiedy piłkę do bramki skierował Kylian Mbappé.

I to by było na tyle. Rezultat nie uległ już zmianie i Francuzi wyruszą na mundial w Rosji zostawiając w kraju lekki niedosyt.

Francja – USA 1:1 (Mbappé 78. – Green 44.)