Kanonada na Parc des Princes

Artyku艂 wprowadzono: 22 listopada 2017

Sytuacja przed dzisiejszym meczem by艂a klarowna i komfortowa dla graczy PSG. Wyj艣cie z grupy pewne, najmocniejszy sk艂ad, na czele z Neymarem, Cavanim i Mbappe, desygnowany na to spotkanie przez Unaia Emery’ego, wi臋c skazany na po偶arcie Celtic Glasgow nie mia艂 偶adnych atrybut贸w, 偶eby m贸c liczy膰 na jak膮kolwiek zdobycz punktow膮 na Parc des Princes.

Kibice nie zd膮偶yli jednak jeszcze dobrze zaj膮膰 swoich miejsc na trybunach, a ju偶 w pierwszej minucie prowadzenie obj膮艂… Celtic, niefrasobliwo艣膰 pary偶an wykorzysta艂 Demb茅l茅. Po zdobytej bramce Szkoci starali si臋 p贸j艣膰 za ciosem i nadal atakowali, ale szybko obudzili si臋 gospodarze, w 6 minucie gry w 艣rodku pola przej膮艂 pi艂k臋 Adrien Rabiot, poda艂 w pole karne do Neymara, a ten z ostrego k膮ta pokona艂 bramkarza Celticu, na tablicy remis i mecz zaczyna艂 sie od nowa. Min膮艂 kolejny kwadrans i Brazylijczyk powt贸rzy艂 sw贸j wyczyn zdobywaj膮c drug膮 bramk臋 w tym meczu, tym razem po podaniu Verrattiego, czym zgasi艂 zapa艂 Szkot贸w, i w miar臋 up艂ywu czasu pi艂karze PSG coraz wyra藕niej zaznaczali swoj膮 przewag臋, a Celtic stanowi艂 tylko t艂o dla ich poczyna艅. W 28 minucie kolejna akcja Neymara, tym razem obs艂u偶y艂 podaniem Cavaniego – Urugwajczyk zdoby艂 3 bramk臋 dla pary偶an. W 35 minucie do worka z bramkami swojego gola dorzuci艂 jeszcze Kylian Mbappe i po dobrym pocz膮tku pi艂karze Celticu zeszli na przerw臋 odarci ze z艂udze艅 co do wyniku tego spotkania.

Druga po艂owa sta艂a pod znakiem totalnej dominacji Paris SG, kt贸rej odzwierciedleniem by艂y 3 bramki w zaledwie 5 minut. Zacz臋艂o sie w 75′ kiedy to Marco Verratti znalaz艂 spos贸b na bramkarza go艣ci, 4 minuty p贸藕niej Edinson Cavani po raz drugi w tym spotkaniu cieszy艂 sie z gola, a dzie艂a zniszczenia dope艂ni艂 Dani Alves ustalaj膮c wynik spotkania na 7:1.

Bilans Paris Saint Germain w grupie B Champions League po tym meczu to pi臋膰 zwyci臋stw w pi臋ciu spotkaniach, 24 zdobyte bramki, stracona 1 – jest to rekord Ligi Mistrz贸w, 偶aden zesp贸艂 nigdy wcze艣niej nie zdoby艂 tylu goli w rozgrywkach grupowych! Na powa偶ne europejskie granie musimy poczeka膰 do wiosny i gry w systemie pucharowym, gdzie s艂abeuszy ju偶 nie b臋dzie, a dobr膮 rozgrzewk膮 przed tymi spotkaniami b臋dzie mecz ostatniej grupowej kolejki z Bayernem w Monachium.