Witam, chciałbym się Was poradzić na temat transferu zasiłku. Jak już napisałem w temacie podałem się do dymisji, za 3 tygodnie kończę pracę. Chciałbym się dowiedzieć jakie są szanśe na otrzymanie zasiłku itransferowanie go do Polski. Pracuję ponad 2 lata, mam dobrze płatną pracę ale sytuacja w Polsce zmusza mnie do powrotu(cieżka sytuacja rodzinna) . No i teraz nie wiem jak to wygląda, każdy na forum piszę inaczej... . Czy możecie mi napisać jak to wygłada, wiem o jakie dokumenty trzeba poprosić itp ale co z tymi 4 tygodniami? Czy mogę się zarejestrować jako bezrobotny, mieć meldunek jeszcze 4 tygodnie i na ten okres zjechac do Polski; po czym przyjechać tylko po dokument U2 i zarejestrować się w polsce jako bezrobotny? Czy przez okres 4 tygodni(który mam odczekać we Francji) mogą wysyłać do mnie na jakieś wezwania na stawienie się do urzędu? Czy będę sprawdzać czy faktycznie siedzę we Francji? Jest to dla mnie trochę nielogiczne z tego powodu że zwalniam sie z przyczyn ode mnie niezależnych i chce jak najszybciej wrócić do kraju dlatego też proszę o transfer a nie chcę zasiłku we Francji(więc po co przepis by siedzić 4 tygodnie bez pracy i czekać?) I jeszcze jedno pytanie- czy jeszcze pracując np. w ostatnim tygodniu mogę zadzwonić do pole emloi
i umówić się na wizytę- czy najpierw muszę skończyć pracę a później się umówić(wiem że przez internet trzeba najpeirw skończyć a dopiero później wyskakuje opcja). Pytam bo jak najszybciej bo zakończeniu pracy chciałbym wrócić do Polski. Z góry bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi, pozdrawiam!