Witam,

Mam powazny problem i nie wiem jak go rozwiazac.

Jestem obywatelem polski. 15 lat temu wyszlam za maz za obywatela Francji. Po slubie zakupilismy dzialke w Polsce. Nie mogac samej przypilnowac, wszelkich procedur, zwiazanych z zakupem, uzyskaniem kredytu itd., ustanowilismy jako pelnomocnika naszych spraw w Polsce moja mame. Francuski notariusz sporzadzil wraz z nami pelnomocnictwo. Ja po slubie uzywalam tylko nazwisko meza i nie swiadoma dalszych komplikacji z tym zwiazanym, bylam przekonana, iz w pelnomocnictwie moge nazwac siebie jako osobe ustanawiajaca tylko *nazwiskiem meza, tak jak poslugiwalam sie i posluguje sie nadal we Francji ( bez uzywanai mojego nazwiska panienskiego). Faktem jest; iz notariusz na podstawie przedstawionej karty pobytu stalego, gdzie napisane bylo Kinga Monika*MILEWSKA epouse GUICHARD, nie mial uwag, iz na pelnomocnictwie wpisane jest tylko Kinga*Monika GUICHARD. Na podstawie tegoz pelnomocnictwa, oznaczonym klauzuka APOSTILLE, zostal sporzadzony w Polsce przez polskiego notariusza akt notarialny na zakupiona dzialke.

Teraz z mezem postanowilismy sprzedac dzialke. Problem polega na tym, iz TERAZ, dla notariuszy w Polsce*istniejacy akt notarialny nie zgadza sie z danymi na mojej karcie pobytu, gdzie nie jest napisane* Kinga Monika*GUICHARD lecz Kinga Monika Milewska epouse GUICHARD.

Nie wiem co mam zrobic w tej sytuacji. Bardzo prosze o odpowiedz i porade, czy jest jakies rozwiazanie w tej sytuacji bez zmain w ksiedze wieczystej, gdyz jest to najprawdopodobnie j bardzo skomplikowana procedura, ktora trwa okolo 3 miesiecy a obawiam sie, iz potencjalny kupiec nie bedzie chcial czekac.