Witam,
jestem w ciazy,ubezpieczona w Msa ,ale mnie poinformowali tylko zeby im wyslac karte ciazy od lekarza i nic nie wspominali o zadnym dodatkowym formularzu ktory powinnam zlozyc aby otrzymac becikowe,z drugiej strony juz sie przekonalam ze Msa ma niezly balagan u siebie.Czy powinnam jakies inne formularze jeszcze im wyslac?mieszkam we francji,nie pracuje,ciaza zgloszona,dostalam z Msa kartke z wypisanymi datami kiedy powinnam sie zglaszac do lekarza ,nic poza tym

A i jeszcze mam pytanie jezeli chodzi o macierzynski urlop,czy mi sie nalezy,pracowalam we francji, lacznie w przeciagu dwoch lat mam przepracowane ok 1000h, prace skonczylam 18.08.2012,w ciaze zaszlam 13.09.2012. Gdzies wyczytalam, ze jezeli mam przepracowane 200h w ostatnich 3-ch mcach poprzedzajacych ciaze, to powinnam dostac(mam wiecej),ale nie mam jak tego zweryfikowac.Nie pracuje,jestem na ostatnim miesiacu pobierania chomage,dodam jeszcze,ze lekarka w szpitalu nie pozwala mi pracowac-wiec w razie czego moge przedstawic cos w rodzaju L-4,nie bralam wczesniej bo nie potrzebowalam.Ach jestem w 30 mcu ciazy.