X

Wyszukiwarka portalu iFrancja

PSG : Olympique lyonnais – Ligue 1

Artykuł wprowadzono: 19 marca 2017

W hicie 30 kolejki Ligue 1 piłkarze Paris Saint Germain zmierzyli się w z Olympique lyonnais. Zespół z Lyonu przed spotkaniem zajmował 4. miejsce, jednak aż z 15-punktową stratą do wicelidera z Paryża. Mecz z tak wymagającym rywalem, w dodatku na Parc des Princes, był dobrą okazją do poprawienia wciąż nienajlepszej atmosfery, która zapanowała w klubie i wokół niego po klęsce z Barceloną.

Niespodziewanie jednak, już w 6. minucie gry Alexandre Lacazette wyprowadził Lyon na prowadzenie. PSG przeważało, Lyon mądrze się bronił i nie pozwalał gospodarzom na zbyt wiele, aż do 34 minuty, kiedy to po ładnej akcji Javiera Pastore, Adrien Rabiot zdobył gola i doprowadził do wyrównania. Gospodarze nadal z pasją atakowali i jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie po golu Juliana Draxlera.
Druga połowa to wyrównana, toczona w szybkim tempie gra obu drużyn. Mimo kilku okazji dla obydwu stron, rezultat nie uległ już zmianie i mecz zakończył się zwycięstwem Paris Saint-Germain 2:1.
Niestety, Grzegorz Krychowiak nie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny. Trener Unai Emery postanowił odsunąć go od składu na szlagierowy mecz ze względu na jego formę sportową. Sytuacja naszego reprezentanta staje się coraz trudniejsza i ciężko prognozować jak będzie wyglądała jego przyszłość w klubie z Paryża.
Po niedzielnej wygranej PSG nadal zajmuje 2. miejsce w tabeli i traci 3 punkty do lidera Monaco, które ani myśli się potknąć i w sobotę odniosło kolejne zwycięstwo, tym razem pewnie pokonując 3:0 zespół Caen.