PSG gładko zwycięża z outsiderem Ligue 1

Artykuł wprowadzono: 10 marca 2018

Po wtorkowej porażce z Realem Madryt i tym samym odpadnięciu z Ligi Mistrzów, piłkarze Paris Saint-Germain powrócili na ligowe boisko, a ich rywalem była drużyna FC Metz będąca outsiderem Ligue 1, od początku rozgrywek okupująca ostatnie miejsce w tabeli.

Ten mecz, jak i wszystkie inne w Ligue 1 oraz Ligue 2, poprzedziła minuta ciszy, gdyż w czwartkową noc zmarł we śnie 18-letni Thomas Rodriguez, piłkarz Tours FC.

W spotkaniu z Metz emocji było niewiele, za to mnóstwo bramkowych sytuacji dla piłkarzy PSG. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:0, bramki zdobyli Meunier (5′), dwukrotnie Nkunku (20′, 28′) i Mbappe (45′).
Druga część spotkania to nadal przygniatająca przewaga paryżan, udokumentowali ją jednak tylko trafieniem Thiago Silvy w 82. minucie.
Wysoka wygrana z zespołem Metz była wręcz obowiązkiem i nie można mówić o nagłej zwyżce formy piłkarzy z Parc des Princes.
Następny mecz ligowy już w środę z Angers. Jednak prawdziwym wyzwaniem będzie zbliżający się dwumecz z AS Monaco.