Od 1/09/2015 weszły przepisywg których np osoba przebywająca we Francji legalnie i będąca tzw inactif (czyli niepracująca, nie mająca zasiłku z pole emploi ect), a korzystająca do tej pory z pomocy (APL czy RSA) traci ją.Czy kogoś z Was dotknęła to nowa zasada? Mam sytuację, że przebywam od 2012 r we Francji, wcześniej pracowałem, ale w Niemczech-mieszkając już we Francji. Z racji mieszkania we Francji uzyskałem ubezpieczenie i mam do dzisiaj.
Natomiast w chwili obecnej nie mam pracy, jestem zarestrowany w pole emploi ale nie przysługuje mi zasiłek. Dlatego otrzymywałem od roku APL (otrzymywalem, ponieważ otrzymałem pismo w tym miesiącu, że nie mam wystarczajacych minimalnych przychodów do zycia we Francji tj kwota 524,16€. Czy ktoś może mi doradzić, czy jest wskazane odwoływac się (mam 2 miesiace). Dziwna sytuacja, z dnia na dzien..
Dlatego pytam, czy taka sytuację ktoś ma rownież i czy sobie z tym jakoś poradził?link na stronę, gdzie wszystko jest opisane:https://www.service-public.fr/partic...sdroits/F12017